Подорожуємо Україною - 40 міст і містечок >>
>>
Персоналії
Подорожуємо Україною

контактна інформація:

01004, м. Київ – 004,
вул. Пушкінська, 28А

© copy 2003 р.
дизайн: Віадук-Телеком
платформа: Lotus Domino


08/29/200710:34 AM

КРИМ. Напередодні нового навчального року УНП закликає владу АРК виконати власне рішення про відкриття українських гімназій в усіх районних центрах півострова

На невиконанні рішення Міністерства освіти Автономної Республіки Крим про затвердження програми відкриття українських гімназій в усіх районних центрах Криму наголошує напередодні нового навчального року голова Кримської обласної організації Української народної партії Олег ФОМУШКІН. За його словами, це рішення не виконується владою з 2001 року.

Олег ФОМУШКІН підкреслив, що «відкриття українських гімназій в АРК має стати першим кроком до якісної реформи середньої освіти, яка гарантуватиме розвиток на півострові державної мови».

«Зважаючи на те, що у більшості Вищих навчальних закладів України мова викладання – українська, виникає потреба українського населення Криму у викладанні рідною мовою. За статистикою українською мовою в школах Криму навчаються близько 2% кримських дітей. При цьому батьки не мають можливості віддавати дітей у школи з українською мовою викладання. Зберігається шалений конкурс у єдину в Сімферополі україномовну школу-гімназію. Тому якщо на АРК відкриватимуться українські гімназії, їхні випускники зможуть складати іспити у відповідні українські спеціалізовані Вищі навчальні заклади на пільгових умовах, формуючи в подальшому україномовну еліту півострова», – зазначив Кримської обласної організації Української народної партії Олег ФОМУШКІН.


Версія для друку На першу сторінку