>>
Подорожуємо Україною - 40 міст і містечок >>
Персоналії
Подорожуємо Україною

контактна інформація:

01004, м. Київ – 004,
вул. Пушкінська, 28А

© copy 2003 р.
дизайн: Віадук-Телеком
платформа: Lotus Domino


01/19/200105:22 PM

Заява Центрального Проводу РУХу (Українського Народного Руху) про політичну ситуацію в Україні

Ще не вляглися до кінця передноворічні акції протесту, спровоковані недолугими діями правоохоронних органів з розслідування вбивства Г.Гонгадзе, як в більшості областей України місцеві органи державної виконавчої влади та керівники деяких бюджетних установ почали організовувати і проводити мітинги з так званими вимогами їх учасників негайно втілити в життя результати горезвісного референдуму, або розпустити Верховну Раду.

Складається враження, що тіньові організатори «ініціатив» та їхні замовники, керівники олігархічних кланів, не зробили жодних висновків з наслідків своїх попередніх кампаній, таких як організований ними «референдум за народною ініціативою», що обійшовся народові в кілька десятків мільйонів гривень, або шельмування й дискредитація уряду В.Ющенка.

Є всі підстави стверджувати, що така провокаційна за своїми наслідками діяльність має на меті перш за все:

--блокувати реформістську діяльність уряду В.Ющенка, спрямовану на покращання соціально-економічної ситуації в Україні;

--унеможливити розгляд та прийняття Верховною Радою законопроектів, необхідних для подальшого поступу держави до демократії та економічного зростання – Податкового, Земельного, Цивільного, Бюджетного кодексів тощо;

--подальше збагачення олігархічних кланів, які добре почувають себе лише в ситуації економічного та правового хаосу;

--загострення соціально-політичної ситуації в Україні та провокування соціального вибуху, кінцевою метою якого є запровадження в Україні тоталітарного кланово-олігархічного режиму під патронатом російського капіталу.

Показово, що діяльність з «ініціювання вимог громадськості щодо розпуску парламенту» розпочато фактично за рік до закінчення його повноважень. Причому за попередній рік роботи парламенту, після сформування більшості й обрання Головою І.Плюща значно покращилася взаємодія депутатського корпусу з Президентом та урядом України, про що свідчить своєчасне прийняття бездефіцитного бюджету та інших важливих для України законів.

Український Народний Рух закликає всі політичні партії і громадські організації державницького демократичного спрямування не піддаватись на провокації і не підтримувати політичних акцій, ані організованих колишніми комуністами, що засідають сьогодні в органах місцевої влади, ані організованих сьогоднішніми комуністами і лівими. Тим більше, що всі ці акції координуються з єдиного антиукраїнського центру. Не забуваймо, що протягом десяти попередніх років нашої спільної боротьби за утвердження незалежності України ні влада, ні ліві жодного разу не підтримали нашу ініціативу і не брали участі у наших акціях. Вони лише вміло використовували плоди нашої часто жертовної боротьби, своєчасно займаючи керівні посади на всіх щаблях державної влади, в бізнесових структурах та інших сферах суспільства. Ми оцінюємо ситуацію, що склалася в державі, як вкрай загрозливу для подальшого існування України, як незалежної держави і закликати громадськість не піддаватись на провокації, а свою позицію щодо діяльності окремих депутатів і політичних партій, представлених у Верховній Раді, висловити на наступних парламентських виборах.

Звертаємося до Президента України з вимогою покласти край провокаційній діяльності підпорядкованих йому державних чиновників та відмежуватись від послуг і підтримки криміналізованих олігархічних кланів і їх керівників, а також визначитися нарешті в своїй орієнтації щодо подальшого шляху розвитку України, її місця в світі, перестати після кожної, організованої призначеними ним самим на посади чиновниками провокації, оглядатись на Москву і за старою звичкою їздити туди за порадою.

Ми не можемо миритися з тим, що непорядні випади проти Уряду, який здійснює економічну програму Президента, не знаходять швидкої та належної оцінки з боку президентської Адміністрації. Ми закликаємо всі національно-демократичні сили згуртуватися на підтримку патріотичного уряду В.Ющенка, діяльність якого у 2000 році вперше дала позитивні результати у подоланні економічної кризи та піднесенні добробуту звичайного українця.

Ми переконані, що не конфронтація, а лише співпраця усіх гілок влади дасть українському народові можливість чесно працювати й гідно жити.

Голова РУХу (Українського Народного Руху)

Юрій КОСТЕНКО


Версія для друку На першу сторінку