>>
Подорожуємо Україною - 40 міст і містечок >>
Персоналії
Подорожуємо Україною

контактна інформація:

01004, м. Київ – 004,
вул. Пушкінська, 28А

© copy 2003 р.
дизайн: Віадук-Телеком
платформа: Lotus Domino


07/26/200703:11 PM

Євген ЖОВТЯК: «Низький рівень зарплат гальмує повернення в Україну будівельників для підготовки до «Євро-2012»

«Низькі зарплати, обумовлені високим рівнем монополізації надприбуткового будівельного ринку, унеможливлюють реалізацію намірів уряду повернути в Україну будівельників з-за кордону», - заявив представник «Правиці» від Української народної партії Євген ЖОВТЯК. Так політик прокоментував заяву першого заступника міністра регіонального розвитку й будівництва Анатолія БЕРКУТИ щодо необхідності повернути в Україну будівельників у зв’язку з підготовкою до проведення чемпіонату Європи з футболу у 2012 році.

На переконання Євгена ЖОВТЯКА, «доки надприбутковий будівельний сектор не буде демонополізовано, уряд має встановити цивілізований рівень почасової оплати праці будівельників». Водночас, зазначив він, «уряд має зробити все для подолання монополізації: конкуруючі будівельні компанії в боротьбі за трудові ресурси, вимушені будуть підвищувати зарплати своїм працівникам та знижувати вартість житла для пересічних громадян». Представник "Правиці" вважає, що уряд мусить «подолати тотальну корупцію в сфері розподілу земельних ділянок та видачі дозволів на спорудження об’єктів». ЖОВТЯК нагадав, що «будівельні компанії витрачають значну частку своїх прибутків на хабарі, фінансуючи фонд зарплатні за залишковим принципом».

Євген ЖОВТЯК висловив обурення позицією Анатолія БЕРКУТИ, котрий заявив, що сприяти поверненню будівельників в Україну могло б утворення “великих будівельних компаній”. «Укрупнення будівельних компаній якраз і обмежить цю конкуренцію працедавців за робітника», – додав він, припустивши: «або в уряді ЯНУКОВИЧА діють альтернативні економічні закони, або заступник міністра БЕРКУТА лобіює інтереси компаній, які збираються монополізувати ринок».


Версія для друку На першу сторінку