>>
Подорожуємо Україною - 40 міст і містечок >>
Персоналії
Подорожуємо Україною

контактна інформація:

01004, м. Київ – 004,
вул. Пушкінська, 28А

© copy 2003 р.
дизайн: Віадук-Телеком
платформа: Lotus Domino


03/30/200401:19 PM

КИЇВ: Сучасні “Чумаки” підкорили іноземних музикознавців та українських митців

“Чудовим музичним відкриттям”, - назвав народний артист України Віталій КИРЕЙКО український чоловічий хор “Чумаки”, керівником якого є голова управи Київської міської організації Української Народної Партії Олександр ЖИГУН. Високу оцінку професіоналів колектив заслужив своїм виступом на ХІV міжнародному фестивалі “Музичні прем’єри сезону”, що проходив днями у Києві. Цей фестиваль є щорічним зібранням, на якому представлено сучасне музичне мистецтво. Цього року його гостями були музиканти і композитори з різних регіонів України, Росії, Польщі, Данії.

Чоловічий хор “Чумаки” – єдиний непрофесійний колектив, який брав участь у фестивал. Хоча його учасники не мають музичної освіти, а їхня професійна діяльність не пов’язана з музикою, за оцінками фахівців, зокрема композиторів Віктора СТЕПУРКА, Левка КОЛОДУБА – “високий професіональний рівень колективу незаперечний”. Як зазначив, сучасний український композитор Дмитро КИЦЕНКО, “творчість сучасних “Чумаків” є глибоко емоційною, наскрізь пронизаною національним духом і в той же час завжди сучасною”.

До речі, у “вічній сучасності” істинного та високоякісного народного мистецтва для різних поколінь можна було наочно переконатися під час акції “Україною. Чумацьким шляхом”, що її проводила Київська міська організація УНП. У липні минулого року чоловічий хор “Чумаки”, представники Київської міської організації УНП, народні депутати України Валерій АСАДЧЕВ та Валерій АЛЬОШИН пройшли чумацьким шляхом по маршруту Київ - Бориспіль - Канів - Іркліїв - Черкаси - Чигирин – Кременчук - Запоріжжя - Херсон - Сімферополь – Євпаторія. У кожному з цих міст проводилися мітинги-концерти. За спогадами учасників акції, “у кожному з цих міст не залишалося байдужих – люди підходили, слухали українські пісні, підспівували. Причому їм не заважали ані вік, ані власна “російськомовність”, ані заборони влади”. Подібну, але масштабнішу акцію планується провести також цього року.


Версія для друку На першу сторінку