>>
Подорожуємо Україною - 40 міст і містечок >>
Персоналії
Подорожуємо Україною

контактна інформація:

01004, м. Київ – 004,
вул. Пушкінська, 28А

© copy 2003 р.
дизайн: Віадук-Телеком
платформа: Lotus Domino


08/31/200705:30 PM

Ярослав ДЖОДЖИК: „Україна може стати одним з провідних cвітових експортерів зерна”
„При створенні відповідних умов Україна може стати одним з провідних експортерів зерна на світовий ринок”, - так прокоментував заступник голови Української народної партії, представник блоку "Наша Україна-Народна самооборона" Ярослав ДЖОДЖИК висновки британських експертів, згідно з якими у найближчі десятиліття в світі виникнуть проблеми з продовольством, - дедалі більше земель відводиться під вирощування рапсу, який використовують для виготовлення біопалива. Згідно з висновками Світової організації продовольства при ООН, в наступні три роки попит на біопаливо зросте на 170%. В зв’язку з цим, саме Україна, Аргентина, Казахстан і Польща можуть стати основними експортерами пшениці.
«Україні, яка залежна від поставок нафти з Росії на 80%, ні в якому разі не слід відмовлятися від виготовлення біопалива, - наголошує ДЖОДЖИК. - В той же час, потенціал України, яка має одні з найродючіших земель у світі, настільки великий, що можуть бути забезпечені власні потреби і в біопаливі, і в зерні, ще й залишаться значні обсяги одного й другого товару на експорт».
Як відзначає політик, „сьогодні господарювання в АПК здебільшого відбувається засобами середини минулого століття, в зв’язку з чим в Україні з розрахунку на гектар, збирається значно менше зернових, ніж у розвинених країнах”. В той же час, рапс, вирощений в країні, майже весь експортується як сировина, оскільки для виготовлення біопалива не створено сприятливих економічних умов. На думку представника УНП, реальним виходом із ситуації має стати «державна політика заохочення дешевих банківських кредитів під модернізацію господарств АПК, а також запровадження податкових пільг для виробників біопалива». «Має бути розбудована широка інформаційна мережа, через яку кожен фермер зміг би отримати експертизу щодо найбільш вигідного вирощування тієї чи іншої сільськогосподарської культури в своєму господарстві», - коментує ситуацію ДЖОДЖИК. «При продуманій державній політиці модернізації АПК, сільгоспвиробники зможуть даватиме прибутків в бюджет не менше, ніж, скажімо, сьогодні дає металургія”, - підсумував Ярослав ДЖОДЖИК.


Версія для друку На першу сторінку