08/22/200702:06 PM
УНП вважає за необхідне до 2011 року запустити метро у Донецьку та Львові
На необхідності вжити негайних заходів, аби до 2011 р. запрацював метрополітен у Донецьку та Львові, наголошують представники Української народної партії, аналізуючи транспорту ситуацію у східній та західній "столицях" напередодні проведення в Україні Євро-2012. Серед цих заходів, відзначають фахівці УНП, мають бути як необхідні асигнування з держбюджету та міжнародні кредити, так і опосередкована підтримка в сфері пільгового оподаткування та міжбюджетних стосунків. Серед додаткових джерел надходжень до бюджету УНП раніше називала зокрема "обов'язкове декларування доходів та видатків державними службовцями 1, 2 та 3 рангів, до числа яких входять зокрема народні депутати та члени Кабміну." За експертними оцінками, виведення з тіні значної частини коштів дозволить бюджету отримати за рахунок їх оподаткування додатково близько 100 мільярдів гривень.
Як відомо, Європейський банк реконструкції та розвитку надає Києву 100 мільйонів євро на вдосконалення системи громадського транспорту, частину з яких буде використано на будівництво у Києві нових станцій та ліній, закупівлю нових вагонів напередодні фіналу Євро-2012. Однак питання будівництва метро у Донецьку та Львові залишається відкритим.
Як зазначив голова Донецької обласної організації Української народної партії, колишній віце-голова Донецької ОДА, представник блоку "Наша Україна-Народна самооборона" (№50 у списку блоку) Олександр КЛИМЕНКО, «у Донецьку метро будується з кінця 1980-х років, однак ані місцева влада, ані потужні регіональні корпорації не допомогли метробудівцям і близько підійти до виконання плану – відкриття першої лінії в 2005 р.». Ця ситуація, наголошує він, «не лише не дає надії на розвантаження вулиць Донецька від дедалі більших транспортних потоків, перетворюється на відверте знущання з простих донеччан, а подекуди несе пряму загрозу життю городян». Прикладом тому Олександр КЛИМЕНКО назвав нещодавню транспортну пригоду в місті, під час якої вантажівка не втрималася на мосту, впала на пасажирський мікроавтобус, що проходив внизу, спричинивши загибель близько 10 людей.
Не кращою є ситуація і у Львові. Голова Львівської міської організації Української народної партії, голови фракції УНП у Львівській міськраді Юрій КУЖЕЛЮК наголосив, «що будівництва метро у Львові просувається ще повільнішими темпами, навіть після того, як місто стало головною туристичною принадою України, а Кабінет Міністрів визнав його перспективним для метробудування». Більше того, стверджує він, «термін початку держбюджетного фінансування будівництва метро, яке називає влада, – 2020-2030 рр., – неприйнятні для громади та економіки Львова».
«Історичну частину міста потрібно негайно розвантажувати від транспорту не лише через постійні затори, а й через екологічну ситуацію, – вихлопні гази, які руйнують пам’ятки. Відтак проблему будівництва метро потрібно вирішувати в межах нового генерального плану міста, який має бути затверджений вже цьогоріч», – додав Юрій КУЖЕЛЮК.
|