Подорожуємо Україною - 40 міст і містечок >>
>>
Персоналії
Подорожуємо Україною

контактна інформація:

01004, м. Київ – 004,
вул. Пушкінська, 28А

© copy 2003 р.
дизайн: Віадук-Телеком
платформа: Lotus Domino


01/26/200710:00 AM

Георгій МАНЧУЛЕНКО вважає, що при `антикризовому уряді` українські суди не зможуть виконати власних рішень щодо гідрографічних об`єктів
"При нинішньому урядові Україна не зможе виконати на своїй території судові рішення щодо гідрографічних об'єктів, якщо це суперечитеме інтересам Росії", - прогнозує представник Української народної партії, екс-секретар Комітету ВР з питань національної безпеки та оборони Георгій МАНЧУЛЕНКО, коментуючи перешкоди з боку російської сторони для виконання українськими судовими виконавцями рішення Херсонського господарського суду щодо вилучення радіонавігаційної станції "Марс-75" у м. Генічеську, яка досі перебувала у користуванні Чорноморського флоту РФ.
На думку представника УНП, "за "антикризового уряду" "російський чинник" завжди буде сильнішим від чинника національних інтересів України та навіть необхідності виконання судових рішень". Адже після Севастополя, де 2006 року господарський суд також ухвалив рішення про повернення Міністерством оборони РФ 77 маяків та інших навігаційних об´єктів, розташованих у севастопольській зоні, Україні, це вже другий випадок, коли Україна на власній території не може виконати судове рішення.
Серед наслідків неврегульованості питання щодо гідрографічних об'єктів на території України він вважає те, що Україна й надалі залишається заручником ситуації, коли "за міжнародним морським правом саме наша держава несе повну відповідальність за безпеку мореплавства у своїх територіальних водах, однак їй не віддали навігаційно-гідрографічне забезпечення; більше того, патрулі російського Чорноморського флоту вільно гуляють територією України".
З точки зору міжнародної практики Георгій МАНЧУЛЕНКО називає таку ситуацію "абсурдною", оскільки "ніде у світовій практиці такого немає – якщо на «чужій» території розташована база, вона чітко обмежена причалами, плавзасобами і чітко відмежованою територією”.
"Я вже не кажу, що, наприклад, в Севастополі діє відділення ФСБ Росії, яке займається контррозвідувальним забезпеченням діяльності флоту. Має власне розвідуправління й сам флот Росії. При цьому не слід забувати, що основною характеристикою діяльності будь-якої спецслужби є вербування агентури", - наголошує Георгій МАНЧУЛЕНКО. Серед проявів діяльності російських державних структур на теоритрії України він вважає "появу та активізацію, зокрема, в Криму антиукраїнських сепаратистських організацій".
Довідково. 1998 р. вийшла постанова Кабінету міністрів, відповідно до якої гідрографічне майно, яке є держвласністю, передано у сферу керування Міністерства транспорту України.
2000 р. Президент видав указ №678/2000, що покладає на Мінтранс України відповідальність за реалізацію держполітики у сфері навігаційно-гідрографічного забезпечення мореплавання.
2001 р. Генпрокуратура подала позови до господарських судів Сімферополя, Севастополя і Херсона про незаконне утримання майже 100 гідрографічних об´єктів.
14 вересня 2006 р. Севастопольський апеляційний господарський суд ухвалив остаточне рішення про повернення Міністерством оборони РФ 77 маяків та інших навігаційних об´єктів, розташованих у севастопольській зоні, Україні в особі держустанови "Держгідрографія". Однак це рішення залишилося проігнорованим російською стороною.


Версія для друку На першу сторінку