09/27/200510:45 AM
Олександр МОСІЮК: «Думаю, що останні рішення Віктора ЮЩЕНКА були для нього непростими»
“Повірте, не легко було Віктору ЮЩЕНКУ відправити близьких йому людей у відставку і зробити реформи секретаріату РНБО. Більше того, він погодився на відносно публічну процедуру формування уряду, тому що коли востаннє збирав лідерів фракцій, сказав, що наступного разу він їх збере, коли ЄХАНУРОВ сформує пакет міністрів, і кандидатури усіх міністрів будуть обговорюватися до їх призначення. Хоча за Конституцією він не зобов’язаний це робити. Тобто Віктор ЮЩЕНКО демонструє, що він справжній державний діяч”, - заявив Олександр МОСІЮК у прямому ефірі радіо “Свобода”, відповідаючи на запитання слухачів, які просили роз’яснити політичну ситуацію, що склалася нині в країні. Далі – фрагменти цього інтерв’ю, повна версія якого на сайті радіо «Свобода» .
“Я займався виборчою кампанією Віктора Андрійовича ще з того моменту, коли пішов у відставку уряд ЮЩЕНКА, я в уряді ЮЩЕНКА працював радником. З того моменту я пройшов дуже багато різних дискусій. Власне, чому переміг ЮЩЕНКО? Тут є два ключових моменти: попри все інше, він, як особистість, втілював у собі найкращий архетип українця, тому саме за нього голосували.
Другий фактор. Люди голосували проти ЯНУКОВИЧА як уособлення криміналітету, уособлення втрати Україною державності, втрати Україною незалежності, як проти людини, яка залежна. Така міфологія будувалася. Мабуть, вона значною мірою відповідала дійсності. ЯНУКОВИЧ – це певний символ, бо все-таки має ще 17% довіри, а це мільйони людей.
Мова не йде про те, що ЮЩЕНКО конкретно із ЯНУКОВИЧЕМ підписав якусь угоду. Мова йде про певний політичний жест. Абсолютно правильний, як на мене, жест. Треба читати рядки цього меморандуму, там немає нічого такого, що дозволяло б говорити, ніби ЮЩЕНКО продав якісь ідеали Майдану. Це є міф, створений певною опонуючою Президентові політичною командою.
Там є один недолік, де він ніби взяв зобов’язання, що підпише закон про надання недоторканості депутатам місцевих рад. Це крок, який може загрожувати національній безпеці. Дрібним злодіям, навіть серйозному криміналітету, дуже легко стати депутатами місцевих рад. Україна цю проблему вже пройшла. Я думаю, що Президент не підпише цей закон. Просто не можна підписувати цей закон, який ухвалила ВР в такому емоційному пориві. Все інше у цьому меморандумі абсолютно нормальне, логічне. Там немає ніякого продажу ідеалів Майдану. І я хотів би, щоб ми нарешті зрозуміли, що не треба демонізувати Майдан. Майдан – це був вибух національного духу людей, які хотіли, щоб поважали їхню людську гідність”.
|