11/23/200505:40 PM
Олександр ЖИГУН: “Хорова капела “Почайна” залишиться гідною спадкоємицею музичних традицій видатного українського композитора
та диригента Олександра КОШИЦЯ”
23 листопада у Малому залі консерваторії ім. П.І.Чайковського о 19:00 в рамках ювілейних заходів, присвячених 130-річчю видатного українського композитора Олександра КОШИЦЯ, відбудеться виступ хорової капели "Почайна". Капела Києво-Могилянської академії “Почайна” виконає уривки з “Літургії Іоанна Златоустого” Артемія Веделя, твори Кирила Стеценка, а також “Отче наш” О. Яковчука та власне твори Кошиця.
За словами художнього керівника «Почайни» заслуженого артиста України, голови управи Київської міської організації Української народної партії Олександра ЖИГУНА, “Хор Кошиця у 1920 р. тріумфально продемонстрував високу музичну культуру українського народу, представив на найвищому рівні нашу націю перед усією Європою”. Тож, він висловлює сподівання, що хорова капела “Почайна” залишиться “гідною спадкоємицею видатного композитора та диригента, який також творив у стінах Могилянки”. До речі, у складі капели співатиме і її постійний учасник, народний депутат України, голова Київської міської організації Української народної партії, заступник голови комітету ВР з питань бюджету Валерій АСАДЧЕВ.
Свято музики триватиме до 25 листопада. Окрім кращих київських колективів у хоровій асамблеї братимуть участь також гості з Ніжина, Чернігова, Вінниці, Богуслава, Дрогобича, Кіровограда, Сімферополя. Початок концертів о 19.00
До відома. Олександр КОШИЦЬ був одним із кращих знавців і популяризаторів української народної пісні та церковного співу. Написав 5 літургій, створив безліч обробок народних пісень, написав кілька книг та виховав цілу плеяду хорових диригентів.
1918 року Олександр Кошиць на основі Кобзарського хору Василя Ємця та Українського національного хору Кирила Стеценка створив Республіканську капелу, яку у 1919 р. було удержавлено спеціальним законом Української Народної Республіки. Від лютого 1919-го до літа 1920 року Республіканська капела під керівництвом Олександра Кошиця із величезним успіхом гастролювала в країнах Європи - Чехословаччині, Австрії, Швейцарії, Франції, Бельгії, Голландії, Великобританії та Німеччині "Під орудою Кошиця, - зазначав кобзар Василь Ємець, - капела вкрила Україну і себе такою великою славою, якої, мабуть, ще не зазнав жодний хор цілого світу"
|