Подорожуємо Україною - 40 міст і містечок >>
>>
Персоналії
Подорожуємо Україною

контактна інформація:

01004, м. Київ – 004,
вул. Пушкінська, 28А

© copy 2003 р.
дизайн: Віадук-Телеком
платформа: Lotus Domino


09/26/200704:17 PM

Ярослав ДЖОДЖИК: `Дослідження Світового Банку та “Трансперенсі Інтернешнл” вказують Віктору ЯНУКОВИЧУ, з якими країнами, крім Росії, йому слід пожвавлювати співпрацю`
"Яскравим показником “компетентності” й “відповідальності” уряду Віктора ЯНУКОВИЧА" вважає "ганебно низькі оцінки" України в рейтингах Світового Банку та “Трансперенсі Інтернешнл” заступник голови Української народної партії, представник блоку "Наша Україна – Народна самооборона" Ярослав ДЖОДЖИК. Як повідомляли ЗМІ, антикорупційна фундація “Трансперенсі Інтернешнл” поставила Україну за рівнем корупції на 118 місце – на рівень таких країн “третього світу”, як Бенін та Малаві; корупція в Молдові й Грузії вважається нижчою за українську. Водночас за даними Світового Банку, з-поміж 175 країн світу, Україна перебуває на 174-й сходинці за рівнем сплати податків, на 142-й – за рівнем захисту інтересів інвесторів, на 107-й – за врегульованістю трудових відносин.
На думку Ярослава ДЖОДЖИКА, "ці висновки відображають не відносні макроекономічні показники, якими полюбляють жонглювати “регіонали” (на кшталт цін, темпів зростання ВВП тощо), а насамперед суспільний та економічний клімат, створений в Україні Кабінетом Міністрів і парламентом".
"Оскільки за рівнем корупції ситуація гірша хіба що в Росії, Білорусії та середньоазійських колишніх радянських республіках, зрозуміло, чого саме в ту сторону так тягне Партію регіонів – воно якось легше в знайомому середовищі. Нижче у цьому рейтингу – окремі африканські країни. Я не здивуюся, якщо Партія регіонів незабаром запропонує розширити ЄЕП і приєднати туди і їх, аби вивести Україну на нові, ще більш небачені обрії економічної співпраці", - зазначає ДЖОДЖИК.
Особливу увагу Ярослав ДЖОДЖИК звертає на рекордно низький рейтинг України за рівнем сплати податків, оскільки "до керівництва Партії регіонів входять непристойно багаті бізнесовці”, які фігурують у міжнародних рейтингах найбагатших людей планети. Крім того, в списку критеріїв, за яким “Трансперенсі Інтернешнл” оцінює корумпованість країн, відзначив він, "є “повний список” претензій, що їх Президент та демократичні партії давно висувають до “біло-синьо-червоної” коаліції – зокрема, корупція в податковій системі та бюджетному менеджменті, як-от “вибіркове” відшкодування ПДВ експортерам, політична корупція (себто “скуповування” депутатів")".
Ярослав ДЖОДЖИК переконаний, що "рейтинги двох міжнародних організацій, які засвідчують катастрофічну ситуацію в країні з корупцією та несплатою податків, роблять вкрай необхідним ухвалення закону про обов'язкове декларування найвищими посадовими особами своїх доходів та видатків". У ситуації, коли в тіні перебуває близько 40% ВВП країни, цей закон він називає "дієвим засобом для виведення з тіні статків найбільш багатих громадян", а також "засобом суттєво ускладнити користування коштами, отриманими незаконним шляхом." Він нагадав, що цей законопроект, який фракція УНП вносила на розгляд парламенту у 2005 році, не був підтриманий у тому числі й представниками Партії регіонів. Ярослав ДЖОДЖИК повідомив про намір представників УНП внести цей законопроект до Верховної Ради 6 скликання.


Версія для друку На першу сторінку