>>
Подорожуємо Україною - 40 міст і містечок >>
Персоналії
Подорожуємо Україною

контактна інформація:

01004, м. Київ – 004,
вул. Пушкінська, 28А

© copy 2003 р.
дизайн: Віадук-Телеком
платформа: Lotus Domino


05/30/200502:00 PM

Богдан СОКОЛОВСЬКИЙ спростував три найпоширеніших міфи про НАТО

Під час спілкування зі студентами Харківського Національного педагогічного університету ім. Г.Сковороди, заступник голови Української народної партії Богдан СОКОЛОВСЬКИЙ спростував три найпоширеніших міфи про НАТО, які побутують серед пересічних громадян України:

Перший міф - НАТО є агресивним військовим блоком. На думку Богдана СОКОЛОВСЬКОГО, український громадянин все ще живе старими уявленнями про НАТО, які абсолютно не відповідають дійсності. Він наголосив, що “головним завданням НАТО є не участь у військових конфліктах, а захист демократичних цінностей – таких, як свобода слова, незалежні суди, вільне підприємництво”. “Одним з головних завдань НАТО також є протистояння загрозам, які можуть виникати щодо мирного населення. А це і боротьба з міжнародним тероризмом, боротьба з поширенням наркотиків, запобігання техногенним катастрофам тощо. Сьогодні НАТО має найвищий рівень готовності до протистояння цим загрозам”, - підкреслив він. Заступник голови УНП також нагадав, що під час аварії на Диканівських очисних спорудах, яка мала місце у Харкові десять років тому, саме керівництво НАТО одним із перших запропонувало свою допомогу. Із однієї з натівських баз у Європі до Харкова за короткий час були доставлені спеціальні насоси, які допомогли ліквідувати масштабну аварію.

Другий міф - вступ до НАТО зруйнує наш військово-промисловий комплекс. На думку Богдана СОКОЛОВСЬКОГО, тільки через формат НАТО можна “вселити” друге дихання у наш ВПК і отримати солідні замовлення на його високотехнологічну продукцію. “Уже сьогодні тисячі українських вчених працюють на натівські структури, але за кордоном, куди вони вимушені були емігрувати через безробіття і злидні. Там вони створюють свій інтелектуальний продукт, робочі місця, наповнюють бюджети. Коли ж Україна стане повноправним членом клубу НАТО, український інженер чи конструктор отримає повноцінні умови для роботи в себе на батьківщині, бо НАТО зацікавлене не тільки в оновленні військових технологій своїх партнерів, а й стимулює розвиток цих технологій”, - наголосив дипломат. Як приклад, Богдан СОКОЛОВСЬКИЙ навів історію з українським літаком АН-70, який ще у 1999 році міг стати базовим транспортним літаком НАТО. “Через невизначеність наших зовнішньополітичних пріоритетів, НАТО відмовилося від цієї машини і почало розробляти свій літак. Як наслідок, Україна втратила замовлення на сотні мільйонів доларів, а відповідно - і тисячі нових робочих місць”, - пояснив він.

Третій міф - вступ України до НАТО зіпсує наші стосунки з Росією. “Братньому російському народу наше членство в НАТО, можливо, вигідніше, ніж самій Україні”, - сказав заступник голови УНП. На думку Богдана СОКОЛОВСЬКОГО, який багато років працював у Росії, Україна, яка тісно зв’язана із сусідньою країною, ніколи не дозволить по відношенню до неї якихось недружніх кроків. “Принципи діяльності НАТО такі, що країна, яка є членом цього клубу, може заветувати будь-яке рішення, що суперечить її інтересам”, - наголосив Богдан СОКОЛОВСЬКИЙ.


Версія для друку На першу сторінку