>>
Подорожуємо Україною - 40 міст і містечок >>
Про партію
Центральні органи
Програма
Статут
Регіональні організації
З`їзди
Представництво у ВР IV скликання
Персоналії
Подорожуємо Україною

контактна інформація:

01004, м. Київ – 004,
вул. Пушкінська, 28А

© copy 2003 р.
дизайн: Віадук-Телеком
платформа: Lotus Domino



Українська Народна Партія
Коротка довідка

Українська Народна Партія - найбільша правоцентристська партія в Україні. Спирається насамперед на підтримку підприємців малого та середнього бізнесу, фермерів, інтелігенції та студентства, що стоять на позиціях побудови в Україні національної демократичної держави, інтегрованої в Європу.

З історії Української народної партії
Від 1989 року веде свій родовід Українська народна партія. Тоді було засновано першу в УРСР демократичну масову організацію, опозиційну до правлячого комуністичного режиму – Народний Рух України (за перебудову). Вона об’єднала всі патріотичні сили, які ставили за мету досягнення державного суверенітету України та побудову демократичної держави.
1991. Реалізовано головний пункт програми організації – Україна стала незалежною державою. У Верховній Раді 1-го скликання депутати від Народного Руху (за перебудову) ініціювали створення першого в історії українського парламенту демократичного депутатського об’єднання Народна Рада. Перебуваючи в меншості, це об’єднання відіграло вирішальну роль в ініціюванні та прийнятті всіх реформістських законів. Серед керівників Народної Ради - нинішній член УНП Іван Заєць.
1992. Національно-демократичні сили, серед яких були представники партії, розробили першу Концепцію державотворення. Один з її ключових елементів – ухвалення Конституції Української держави, яку було прийнято 1996 року на основі цих розробок.
1999. На базі осередків НРУ та структур інших партій утворено Українську народну партію. Її головою обраний Юрій Костенко.
Угода про співпрацю між Українською народною партією та “Батьківщиною”, підписана Юрієм Костенком та Юлією Тимошенко, започаткувала формування першої в Українському парламенті нелівої більшості, яка півтора року підтримувала уряд Ющенка.
2000. Партія делегувала своїх представників до першого в Україні демократичного уряду В.Ющенка, підтримувала уряд законодавчо і політично.
2000-2001. Партія ініціювала об’єднання національно-демократичних сил для спільної участі в парламентських виборах-2002. З її ініціативи створено об’єднання демократичних сил “Українська правиця”, до якого увійшли близько 50 громадських організацій та політичних партій. “Правиця” стала прообразом виборчого блоку національно-демократичних сил. Разом з Народним рухом України партія започаткувала формування широкого об’єднання демократичних сил на парламентські вибори 2002 року – блоку “Наша Україна”.
2002. Як один з ініціаторів та засновників блоку “Наша Україна”, партія брала участь у виборах-2002. Блок набрав майже 24% голосів.
2003. Українська Народна Партія на своєму з’їзді першою серед політичних сил України офіційно підтримала кандидатуру Віктора Ющенка на посаду глави держави. Як найбільша партія блоку, вона розгорнула підготовку своїх низових структур для участі у виборчій кампанії В.Ющенка. Протягом року Ю.Костенко вів переговори між В.Ющенком, Ю.Тимошенко та О.Морозом щодо формування демократичної опозиції з єдиним кандидатом в президенти. Як наслідок, перед початком виборчої кампанії Ющенко та Тимошенко підписали угоду про створення Коаліції “Сила народу”.
2004. Українську державу вперше очолив представник демократичних сил – Віктор Ющенко. Внесок Української народної партії у перемогу – 57 тисяч членів виборчих комісій, кожен четвертий керівник штабу – представник УНП, 7 тисяч українських спостерігачів, залучення 2 тисяч міжнародних спостерігачів, 38 мільйонів примірників друкованих партійних видань, десятки тисяч агітаторів у селах, містах та містечках по всій Україні.
2006. УНП вийшла на парламентські та місцеві вибори в складі Українського народного блоку Костенка і Плюща. На виборах до Верховної Ради за Блок проголосували 1,89% громадян. На виборах до місцевих органів влади представники партії отримали понад 10 тисяч мандатів депутатів обласних, міських, районних, сільських та селищних Рад, а також міських, сільських та селищних голів. Влітку, одразу після формування у Верховній Раді "антикризової коаліції", УНП виступила з вимогою до Президента про розпуск парламенту. Восени УНП ініціювала в усіх обласних та більшості районних центрів проведення "круглих столів" правих партій щодо об'єднання. 20 грудня УНП та НРУ підписали Декларацію про відновлення організаційної єдності.
2007. УНП, НРУ, УРП "Собор", РХП та Партія відродження села підписали Меморандум "Про створення блоку національно-демократичних та патріотичних сил".

Мета діяльності партії: утвердження державної незалежності України, розбудова в Україні розвиненого громадянського суспільства та національної демократичної соціальної правової держави, інтегрованої в європейське співтовариство шляхом повноправного членства в НАТО, Європейському союзі та інших євроатлантичних структурах, здобуття у визначений Конституцією України спосіб владних повноважень УНП для реалізації партійної програми.

Базові засади
· Демократичне політично структуроване суспільство
· Інтеграція України в європейські та євроатлантичні політичні, економічні структури
· Соціально орієнтована ринкова економіка
· Формування середнього класу
· Розвиток науковомістких технологій, малого та середнього бізнесу, фермерства
· Збереження традиційних та розвиток сучасних форм української культури
· Створення умов для формування єдиної помісної церкви в Україні
· Пріоритет родинних цінностей

Організаційні структури. УНП має 27 організацій обласних, в АР Крим, містах Києві та Севастополі, районних, міських та районних в містах організацій - 880, близько 9 500 первинних осередків. Загальна чисельність партії нині становить близько 120 тисяч членів - понад 90 тисяч з них мають партійні квитки УНП, інші подали офіційні заяви на вступ до партії.

Головні концептуальні розробки та законодавчі ініціативи депутатів від партії (1991-2004)
· Концепція державотворення (1991) - програма будівництва демократичної держави, яка базується на сучасних моделях розвитку суспільства
· Концепція Національної безпеки (1992).
· Заходи щодо інформаційної безпеки України (1992)
· Комплекс заходів щодо диверсифікації джерел енергопостачання (1992)
· Програма невідкладних заходів щодо системних реформ, де серед головних напрямків були: земельна реформа, розвиток малого та середнього підприємництва, нова податкова, бюджетна, пенсійна політика (1994)
· “Програма подолання бідності” (1996).
· Бюджетний Кодекс
· Виборчий Кодекс
· Концепція пенсійної реформи
· Закон “Про створення системи суспільного телебачення і радіомовлення України”
· Закон про іпотеку
· Зміни до Воєнної доктрини України
· Закон про вищу освіту
· Депутати від партії ініціювали розгляд Верховною Радою Земельного та Бюджетного Кодексів.

Контакти. Центральний офіс партії: м.Київ, вул. Пушкінська, 28А, тел. 234-59-17, .
Веб-сайт партії: www.unp-ua.org.

Версія для друку На першу сторінку