>>
Подорожуємо Україною - 40 міст і містечок >>
Персоналії
Подорожуємо Україною

контактна інформація:

01004, м. Київ – 004,
вул. Пушкінська, 28А

© copy 2003 р.
дизайн: Віадук-Телеком
платформа: Lotus Domino


10/28/2003

У Верховній Раді відбулися Комітетські слухання з питань функціонування та проблем розвитку Шацького національного природного парку та заповідника “Асканія-Нова”

У Верховній Раді відбулися Комітетські слухання з питань функціонування та проблем розвитку Шацького національного природного парку та заповідника “Асканія-Нова”, повідомив перший заступник голови Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Іван ЗАЄЦЬ.

Слухання відбулися за участю першого заступника голови Комітету з питань науки і освіти Ігор ЮХНОВСЬКИЙ. Була заслухана інформація директорів заповідників, представників Держкомлісу, Аграрної академії наук, Міністерства охорони навколишнього середовища. На слуханнях розглядалися заходи, які б могли виправити ситуацію в широкому діапазоні: від збільшення фінансування до популяризації цих заповідників.

Іван ЗАЄЦЬ наголосив, що подібні слухання - “нова форма праці в Комітеті, яка дозволяє вийти на технологічний рівень прийняття рішень”, а їх головна мета – “забезпечити перспективу розвитку заповідників, оскільки вони навіть належним образом не оформлені як об'єкти заповідного фонду”. “Ми хотіли на прикладі цих заповідних територій подивитися на проблему з усіма об'єктами природно-заповідного фонду України”, - сказав народний депутат.

Іван ЗАЄЦЬ переконаний, що серед головних проблем цих заповідників – “недофінансування та неефективне управління”. “Заповідники фінансуються за залишковим принципом, і це фінансування становить від мінімальної потреби менше ніж 50%”, - підкреслив він. Щодо Шацького національного парку, то тут він акцентував увагу на “проблемах в освоєні прибережних захисних смуг, браконьєрстві, невпорядкованості землекористування, відсутності проекту впорядкування території”.

На думку Івана ЗАЙЦЯ, відіграють свою роль в нинішній ситуації і проблеми із системою державного управління заповідними об'єктами: “Міністерство екології та природних ресурсів практично припинило своє існування, оскільки переструктурувалося в Міністерство охорони навколишнього середовища з чисто інспекційними функціями, а Заповідна служба опинилася в Державному комітеті з природних ресурсів”.

Народний депутат упевнений, що слухання активізують роботу в напрямку об'єднання зусиль дирекції заповідників, громадськості, органів місцевої влади, Кабінету міністрів та Верховної Ради, “оскільки є цілі пустоти, які стримують розвиток заповідної справи”. Зокрема, він відзначив пропозицію, аби “такі заповідні об'єкти, як Шацький національний природний парк, мали окремий закон про свій розвиток”.


Версія для друку На першу сторінку