Подорожуємо Україною - 40 міст і містечок >>
>>
Персоналії
Подорожуємо Україною

контактна інформація:

01004, м. Київ – 004,
вул. Пушкінська, 28А

© copy 2003 р.
дизайн: Віадук-Телеком
платформа: Lotus Domino


06/29/200404:27 PM

Юрій КОСТЕНКО вважає, що ЦВК до жовтня 2004 має провести звірку списків виборців

“Не зважаючи на те, що Закон про державний реєстр, який парламент ухвалив в першому читані сьогодні, 29 червня, в разі його остаточного схвалення набирає чинності лише з 1 січня 2005 року і не поширюється на президентську кампанію 2004 року, його норми уже зараз можна використати”, - вважає перший заступник голови фракції “Наша Україна”, лідер Української народної партії Юрій КОСТЕНКО.

Для цього, за його словами, потрібно, щоб “ЦВК дало доручення відповідним органам влади провести звірку документів щодо виборців”. “Якщо цю роботу розпочати уже сьогодні, до жовтня цього року її можна завершити”, - вважає Юрій КОСТЕНКО. На переконання депутата, “це дасть можливість якщо не виключити, то хоча б мінімізувати кількість “мертвих душ”.

“Загалом, ухвалення в першому читанні Закону про державний реєстр є позитивним кроком, оскільки без такого закону не працює жодна країна світу, яка вважає себе демократичною, бо потрібно ввесь час поповнювати банк даних про виборців – бо одні помирають, іншу отримують право голосу,” – зазначив Юрій КОСТЕНКО. Депутат нагадав, що “роботи, пов’язаної з напрацюванням реєстру виборців, не проводилося в Україні з моменту проголошення незалежності – попри наші наполягання, щоб через ухвалення закону реєстр виборців було запроваджено”.

Юрій КОСТЕНКО також зазначив, що Українська народна партії зіштовхнулася із проблемою відсутності реєстру під час довиборів в Полтавській області по в/о №151, де “у селах на дільниці для голосування приходили по 10-30 чоловік, прізвища яких не було внесено до списків виборців, а з іншого боку в цих списках було багато “мертвих душ”.


Версія для друку На першу сторінку