10/22/200703:15 PM
ХАРКІВ. ТРЕТЕЦЬКИЙ пропонує ЮЩЕНКУ ініціювати законопроект про зміну всіх топонімічних назв, що уособлюють тоталітарну епоху
22 жовтня, напередодні візиту Президента України Віктора ЮЩЕНКА до Харкова, голова Харківської обласної організації Української народної партії, керівник Харківської філії Міжнародного благодійного фонду національної пам’яті України Василь ТРЕТЕЦЬКИЙ звернувся до нього з відкритим листом. У листі викладено ситуацію в місті довкола вшанування пам'яті жертв голодомору 1932-33 років та цинічну позицію керівництва Харківської міської та обласної рад у цьому питанні.
ТРЕТЕЦЬКИЙ вважає, що "керівництво Харківської міської та обласної рад, які очолюють представники Партії регіонів, свідомо блокує ініціативи патріотичної громадськості та Укази Президента України, спрямовані на гідне вшанування жертв Голодомору та відродження історичної пам’яті українського народу". "Для безперешкодного виконання на території м. Харкова та Харківської області Указу Президента „Про заходи у зв’язку з 75-ми роковинами Голодомору 1932-33 рр. В Україні” Василь ТРЕТЕЦЬКИЙ просить Президента "видати спеціальний указ, яким передбачити спорудження у Молодіжному парку Харкова Меморіального комплексу жертв Голодоморів і політичних репресій та оголошення цього парку меморіальною зоною, вільною від торгівельних та розважальних закладів".
Голова Харківської УНП пропонує також Президентові "ініціювати перед Верховною Радою України нового скликання ухвалення закону про ліквідацію на території сіл, селищ і міст України символів тоталітарного режиму та перейменування топонімічних назв, що уособлюють в собі тоталітарну епоху".
***
Далі – текст листа.
"Шановний пане Президенте! Напередодні Вашого візиту до Харкова, який буде присвячено вшануванню пам’яті жертв Голодомору, звертаюся до Вас із цим листом, щоб ще раз на повний голос нагадати про ті проблеми, які сьогодні турбують патріотичну громадськість Харківщини, а, може, і всієї України.
Ідеться, насамперед, про відновлення історичної справедливості та захист національної гідності українського народу, який, на жаль, і досі, на 17 році незалежності, не може почувати себе повноцінним господарем на своїй землі. І проблема не тільки в тому, що із часу здобуття Україною незалежності ті, хто її виборювали і знають їй справжню ціну, ніколи не мали у своїй державі повноцінної влади. А ще й у тому, що дуже часто ця влада опинялася в руках недалеких, байдужих до національних інтересів людей, а то й у руках відвертих негідників, які вороже ставляться до України і всього українського.
Українська громада Харкова особливо гостро відчуває цю проблему, бо фактично ніколи не мала союзника в особі міської влади і її керівників. Не має вона їх і сьогодні, про що свідчить цинічна позиція керівництва Харківської міської ради щодо належного вшанування у Харкові пам’яті жертв Голодомору 1932-33 років та перейменування вулиць міста, які ще й досі носять імена організаторів і виконавців цього злочину.
16 лютого 2007 року Оргкомітет з підготовки та вшанування пам’яті жертв Голодомору при Харківській облдержадміністрації офіційно звернувся до Харківського міського голови М.ДОБКІНА та депутатів міської ради з клопотанням про виділення землі у Молодіжному парку міста для будівництва тут Меморіального комплексу жертвам Голодомору. Адже саме тут були виявлені масові поховання жертв Голодомору і саме тут їм було встановлено перший в Україні пам’ятний Хрест. Незважаючи на це, міська влада, яка на кожній сесії роздає десятки гектарів землі, відмовилася виділяти в Молодіжному парку землю для будівництва Меморіалу жертвам Голодомору, запропонувавши збудувати його на території області, яка, за словами одного з чиновників міськради, „більше потерпала від цієї трагедії”.
Таку позицію керівництва Харківської міської ради ми розцінюємо як відверту зневагу до української історії й мільйонів заморених голодом громадян, як намагання применшити масштаби Голодомору і роль столиці радянської України, що на той час знаходилася у Харкові. І це в той час, коли в державі діє Закон „Про голодомор 1932-33 років в Україні”, Укази Президента України, а 12 країн світу визнали Голодомор 32-33-го років актом геноциду проти українців.
Відверте обурення викликає і позиція керівництва Харківської обласної ради, з вини якого на Харківщині досі не ухвалено обласну Програму із вшанування пам’яті жертв Голодоморів та політичних репресій. Така програма була розроблена Харківською обласною державною адміністрацією, але вона так і не була розглянута обласною радою, внаслідок чого заблоковано фінансування ряду важливих заходів, пов’язаних із відзначенням на Харківщині 75-их роковин Голодомору.
Я не сумніваюся, що керівництво Харківської міської та обласної рад, які очолюють представники Партії регіонів, свідомо блокує ініціативи патріотичної громадськості та Укази Президента України, спрямовані на гідне вшанування жертв Голодомору та відродження історичної пам’яті українського народу. Тому вважаю, що такі дії заслуговують на жорстку оцінку з боку Президента України аж до ініціювання відставки керівників Харківської міської і Харківської обласної рад та розпуску очолюваних ними органів місцевого самоврядування.
У зв’язку з цим, та для безперешкодного виконання на території м.Харкова та Харківської області Указу Президента „Про заходи у зв’язку з 75-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років в Україні” прошу Вас видати спеціальний указ, яким передбачити спорудження у Молодіжному парку Харкова Меморіального комплексу жертв Голодоморів і політичних репресій та оголошення цього парку меморіальною зоною, вільною від торгівельних та розважальних закладів.
Також прошу Вас ініціювати перед Верховною Радою України нового скликання ухвалення закону про ліквідацію на території сіл, селищ і міст України символів тоталітарного режиму та перейменування топонімічних назв, що уособлюють в собі тоталітарну епоху.
Переконаний, що тільки спільними зусиллями влади і громадськості вдасться відновити на своїй землі історичну справедливість, відстояти національну гідність українського народу та його право на власне майбутнє".
|