>>
Подорожуємо Україною - 40 міст і містечок >>
Персоналії
Подорожуємо Україною

контактна інформація:

01004, м. Київ – 004,
вул. Пушкінська, 28А

© copy 2003 р.
дизайн: Віадук-Телеком
платформа: Lotus Domino


04/30/200403:01 PM

Фінансування чорнобильських пільг: кому вірити?– Євген ЖОВТЯК

Міністерство праці та соціальної політики України повідомило, що, „станом на кінець квітня на 100% профінансовано усі поточні витрати по соціальних виплатах... станом на 1 січня 2004 року загальна заборгованість по соціальних виплатах в Україні становила 422 млн. грн, проте вже на сьогодні погашено 288 млн. грн., тобто 75% загального боргу”.

Однак відкриваємо газету „Київська правда”, повністю підконтрольну Київській облдержадміністрації та її голові А. Засусі і яку можна запідозрити в усьому, окрім симпатій до опозиції. У номері від 29 квітня вміщено звіт про виконанння обласного бюджету за перший квартал 2004 року, в якому, зокрема, йдеться:

„З початку року область не отримує належну їй субвенцію на надання пільг ветеранам війни і праці, громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, з послуг зв”язку, на санаторно-курортне оздоровлення та компенсацію за проїзд, фінансування якої здійснюється з державного бюджету, відповідно до статті 58 Закону України „Про Державний бюджет україни на 2004 рік”. Внаслідок цього в першому кварталі 2004 року різко ускладнилася ситуація із зазначеними виплатами, а на підприємствах, що надають послуги з перевезення пільгових категорій населення, є значні борги із виплати заробітної плати. При плані на рік в сумі 26,7 мільйона гривень вдалося погасити з початку року лише 1.3 мільйона гривень...”

Погіршення ситуації з фінансуванням пільг відразу ж відзеркалилося у зверненнях на ім”я Євгена ЖОВТЯКА. Тож народний депутат запитує, кому вірити – уряду, який запевняє у 100-відсотковому фінансуванні всіх пільг і соціальних виплат? Чи місцевим бюджетам і підприємствам, які надають послуги, вартість яких має компенсуватися з держбюджету і яка компенсується лише частково? Чому ж реляції про стовідсоткове виконання бюджету так відверто суперечать реальній ситуації на місцях, коли пільги, передбачені бюджетом, не фінансуються?


Версія для друку На першу сторінку