>>
Подорожуємо Україною - 40 міст і містечок >>
Персоналії
Подорожуємо Україною

контактна інформація:

01004, м. Київ – 004,
вул. Пушкінська, 28А

© copy 2003 р.
дизайн: Віадук-Телеком
платформа: Lotus Domino


03/26/200310:32 AM

ЧЕРНІГІВ: УНП вважає більшість пропозицій Президента КУЧМИ
“кроком назад”

Перші громадські слухання з питань політичної реформи відбулися в Чернігівській облдержадміністрації. В них взяли участь представники влади, політичних партій, громадських організацій, науковці, представники засобів масової інформації.

Відкрив слухання заступник голови облдержадміністрації Віктор ТКАНКО. З доповіддю виступив завідувач кафедрою політології Академії держуправління при Президентові України, професор Валерій РЕБКАЛО. Свої пропозиції висловили голова Ради судів області Людмила НАВОЗЕНКО, представники партій, профспілок, депутати місцевих Рад. Більшість виступаючих дуже критично оцінили пропозиції Президента.

Висловлюючи позицію Української Народної Партії, голова обласної організації Володимир СТУПАК заявив, що “більшість пропозицій Президента є неприйнятними для нашої держави, або є кроком назад”. Зокрема, зазначив він, “УНП виступає проти введення двопалатного парламенту в Україні, оскільки це може призвести до розвитку сепаратизму в державі, створенню “удільних князівств”.” Крім того, зазначив Володимир СТУПАК, “перехід до двопалатного парламенту потребує змінити Конституцію на дві третини та зміни десятків законів”. Ще однією небезпекою він вважає “встановлення повного контролю з боку Президента на судовою системою”.

“Єдину тезу, що ми підтримуємо у зверненні Президента – це тезу, що Україні потрібна політично відповідальна влада. Тобто необхідне прийняття виборчого закону на пропорційній основі”, - зазначив Володимир СТУПАК. Однак він наголосив, що “Л.КУЧМА, заявляючи, що він “за”, шість разів накладав вето на такий Закон, і навіть зараз пропрезидентські фракції не голосують за виборчий закон на партійній основі”. Щодо так званого “всенародного обговорення”, Володимир СТУПАК зазначив, що воно “потрібно Л.КУЧМІ, щоб нав’язати суспільству свою політичну гру, відволікаючи політичні сили і населення від більш важливих проблем у суспільстві”.


Версія для друку На першу сторінку