>>
Подорожуємо Україною - 40 міст і містечок >>
Персоналії
Подорожуємо Україною

контактна інформація:

01004, м. Київ – 004,
вул. Пушкінська, 28А

© copy 2003 р.
дизайн: Віадук-Телеком
платформа: Lotus Domino


08/21/2003

Валерій АСАДЧЕВ: “Конституція достатньо захищена від політичних спекулянтів”

“В Конституції в розділі 2 дуже чітко записана норма, що права громадян не можуть бути обмежені або скасовані. Зараз, згідно з Конституцією, громадяни безпосередньо своїм волевиявленням обирають Президента. Спроба скасувати цю норму і зробити так, щоб Президент обрався, наприклад, парламентом – спроба скасувати одне з прав, а це суперечить чинній Конститутції”, - зазначив народний депутат України, член політичної групи УНП Валерій АСАДЧЕВ, коментуючи інформацію про намір Президента спільно з КПУ та СПУ підготувати законопроект конституційних змін, згідно з яким Президент обиратиметься парламентом.
Як повідомили сьогодні “Українські новини”, “лідер Соціалістичної партії Олександр Мороз і лідер Комуністичної партії Петро Симоненко заявляють про намір Президента Леоніда Кучми підготувати спільний проект закону про внесення змін до Конституції замість законопроекту, що знаходиться на експертизі в Конституційному Суді. Про це вони повідомили журналістам на спільній прес-конференції.” За словами Мороза, повідомляють “Українські новини”, “ключовою позицією такого законопроекту може бути положення, відповідно до якого Президент обирається парламентом”. www.ukranews.com
“Це право громадян (обирати Президента – ред.) не може бути скасовано навіть внесенням змін до Конституції. Щоб внести зміну про скасування цього права громадян, потрібно не лише відмінити статтю, яка предбачає, що права громадян не можуть бути обмежені або скасовані, а й провести референдум, на якому отримати підтвердження, що громадяни з цим згодні”, - зазначає Валерій АСАДЧЕВ. Але, за його словами, “фактично тоді мова йтиме про іншу Конституцію”. “Я думаю, це ще довша дорога, ніж та, якою спочатку намагалися йти Кучма і його оточення”, - вважає депутат.
Валерій АСАДЧЕВ також наголошує, що перш, ніж буде запропоновано якийсь новий “спільний законопроект”, “направлені до Конституційного суду законопроекти Кучми і Мороза повинні знайти своє логічне завершення – або КС має висловити якісь заперечення, або їх має відхилити парламент”. Якщо запропоновані законопроекти будуть відхилені, каже депутат з посиланням на Конституцію, то “наступні щодо цих же самих правовідносин можуть бути внесені лише через рік”.
“Конституція достатньо захищена від політичних спекулянтів,” – зазначає Валерій АСАДЧЕВ.

Версія для друку На першу сторінку