>>
Подорожуємо Україною - 40 міст і містечок >>
Персоналії
Подорожуємо Україною

контактна інформація:

01004, м. Київ – 004,
вул. Пушкінська, 28А

© copy 2003 р.
дизайн: Віадук-Телеком
платформа: Lotus Domino


11/22/200612:58 PM

Заява Української Народної Партії з приводу зволікання Верховною Радою України з розглядом законопроекту «Про Голодомор 1932-1933 років в Україні», який внесено Президентом України

25 листопада Україна відзначатиме День пам’яті жертв політичних репресій та голодоморів. З цієї нагоди Президент України Віктор Ющенко вніс на розгляд Верховної Ради України проект Закону «Про Голодомор 1932-1933 років в Україні», визначивши його як невідкладний. Парламент мав розглядати цей документ 17 листопада, але питання навіть не було включено до порядку денного сесії.

Антиукраїнську т.зв. антикризову коаліцію налякали статті закону, якими передбачалося визнати, що «Голодомор 1932-1933 років в Україні є геноцидом української нації», що «публічне заперечення Голодомору 1932-1933 років в Україні є наругою над пам’яттю мільйонів жертв Голодомору, приниженням гідності Українського народу». Комуністи, Партія реґіонів та соціалісти відверто взяли бік Москви, яка заперечує факт геноциду українців. А фракції БЮТ та «Наша Україна» не знайшли в собі мужності протидіяти цій нарузі.

Трагічно, що серед 450 народних депутатів не знайшлося жодного, хто наполіг би на вшануванні пам’яті мільйонів співвітчизників, які стали жертвами Голодомору 1932-1933 років в Україні, та відновленні історичної справедливості у вигляді Закону. Причина проста – у Верховній Раді України немає справжніх патріотів, а українцями себе вважають менше половини депутатів. У нинішньому парламенті більшість складають неукраїнці та денаціоналізовані представники бізнесових кланів.

Українці обурені, що парламентарі, які представляють волю українського народу, фактично відмовилися розглянути законопроект про Голодомор 1932-1933 років в Україні і визнати його геноцидом, хоча це зробили парламенти Австралії, Аргентинської Республіки, Грузії, Естонської Республіки, Італійської Республіки, Канади, Литовської Республіки, Республіки Польща, Сполучених Штатів Америки та Угорської Республіки.

Проігнорували народні обранці і спільну заяву 58-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН з нагоди 70-ї річниці Голодомору – Великого голоду 1932-33 років в Україні, яку підписали 36 членів ООН, у тому числі і Російська Федерація, а також підтримали 3 країни та 25 держав – членів Європейського Союзу.

Переконані, що такі дії Верховної Ради України є відвертою зрадою українського народу, відмовою виконати моральний обов’язок перед минулими та наступними поколіннями українців, а також утвердити в суспільстві нетерпимість до українофобства.

Вважаємо, що нинішній склад українського парламенту не є представником української нації, тож не має морального права продовжувати свою роботу.

У зв’язку з цим звертаємося до Президента України з вимогою про негайний розпуск Верховної Ради України за зраду національних інтересів.


Версія для друку На першу сторінку