>>
Подорожуємо Україною - 40 міст і містечок >>
Персоналії
Подорожуємо Україною

контактна інформація:

01004, м. Київ – 004,
вул. Пушкінська, 28А

© copy 2003 р.
дизайн: Віадук-Телеком
платформа: Lotus Domino


МОВЧАН Павло Михайлович / Робота в парламенті


28.01.2004 Павло МОВЧАН пропонує відзначити на державному рівні 150-річчя Марії ЗАНЬКОВЕЦЬКОЇ
Проект Постанови “Про відзначення 150-річчя з дня народження видатної української акторки Марії Заньковецької” (реєстрац. № 5024) подав на розгляд Верховної Ради перший заступник голови Комітету ВР з питань культури і духовності, член політичної групи Української Народної Партії, голова товариства “Просвіта” Павло МОВЧАН.

05.11.2003 Криза духовності
Доповідь Першого заступника Голови Комітету з питань культури духовності Павла Мовчана на парламентських слуханнях 5 листопада 2003 року “Духовна криза суспільства і шляхи її подолання”

01.06.2003 Співдоповідь народного депутата України Павла МОВЧАНА на парламентських слуханнях “Про функціонування української мови в Україні” (2003 рік)
Потреба в цій розмові з відповідними висновками та рекомендаціями визріла не сьогодні, і цілком логічно, вона ніби є продовженням слухань про геноцид української нації. Він стосується передовсім не лише порубіжних областей України, але й цілої України, її історичних розривів. І мені немає потреби перераховувати ті держави, які внаслідок розділення України форсованими методами намагалися сколонізувати, змад’яризувати, зрусифікувати, зрумунізувати, словом, зденаціоналізувати українців у різні періоди.

19.11.2002 Доповідь Павла МОВЧАНА у Верховній Раді України по представленню авторського проекту Закону “ Про внесення змін до деяких законодавчих актів України” (щодо книговидавничої справи)
Загальні тенденції в україномовному книговиданні стають дедалі похмуріші. Україномовна продукція на книжковому ринку складає лише кілька відсотків. Щороку в Україні надходить на книжковий ринок усього 8-9 мільйонів примірників книжок вітчизняного виробництва. Для порівняння. В Російській Федерації - 400 мільйонів, в Польщі - 200 мільйонів примірників. Собівартість української книги в декілька разів вища, ніж російських аналогів, що ставить наших книговидавців в нерівні умови і робить їхню продукцію неконкурентноспроможною. Складна ситуація в книговидавничій галузі підтверджується фактами найнижчого співвідношення випущених книг до кількості населення в країні. В Україні випускається близько однієї книги на рік на одну людину, тоді як в Росії - до 5-и, у Білорусії вище -до 7-и, в країнах Західної Європи - 12-17.

21.06.2002 Виступ Павла МОВЧАНА у Верховній Раді Україні з приводу відзначення 10-ї річниці так званого Харківського Собору
Якось те питання, яке я зараз буду висвiтлювати, пов'язане iз тим, що ми щойно розглядали. Бо це одна i та ж процедура, єдиний i той же план.

05.04.2000 Виступ Павла МОВЧАНА на парламентських слуханнях з проблем законодавчого врегулювання та реалізації державної політики щодо забезпечення прав кримськотатарського народу національних меншин, які були депортовані і добровільно повертаються в Україну
Шановні учасники парламентських слухань, я хотів би просто порекомендувати попередньому колезі, який виступав, щоб він написав заяву до Конгресу українських націоналістів. Він таки зараз проявив таке піклування про українську націю, що їй Богу залишається одне - подякувати, Павлу, за те, що він так гаряче відстоював наші інтереси. Він тільки забув сказати про те, хто здійснював трьохетапну депортацію українців у 20 -х та 30-х роках, у післявоєнні роки. Хто здійснював трьохетапну депортацію кримських татар, і хто нині ухиляється від відповідей на ці питання?